KONST / Litografier / Färglitografi 14534460
nr 1453 4460
Bert Håge Häverö
(1932-2014), Sverige
Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), östermalmshallarna. Färglitografi. Bladets mått: 45x60cm, oramat löst blad.
Bert Håge Häverö, svensk målare född 1932, död 2014.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 7 mars 2022
kl 19:56:18
7/3 19:51:10
Bert Håge Häverö
Läs mer om Bert Håge Häverö